Archív  
 
Nestoudnost Falmerova (K.Steigerwald, MFDnes, 25. 10. 2005)
 

Čím Falmer vynikl? Podle osobního svazku StB podepsal spolupráci jako tipař prověrkář. Udával různé osoby a přijímal za to od StB peníze, naposledy ještě v prosinci 1989. V rozsudku soudu z roku 1993 však stojí, že poslanec KSČM Filip alias Falmer nebyl vědomým spolupracovníkem StB. Byl spolupracovníkem nevědomým. Co to je „nevědomý“? Slepý, hluchý, hloupý, že nepoznal estébáky? To ví jen čert. Jeho osobní spis StB si na internetu můžete přečíst. Podle něj věděl. Zajímavost: za telefonní rozhovor do Německa předložil StB účet na padesát korun. StB mu účet proplatila. Každá padesátka dobrá. Je to zajímavý střet velkých idejí StB s malým vyžírkou.

Dnes je sebevědomý a útočný. V demokracii, kde už nemá smysl udávat občany, se zabydlel s hbitou neomaleností. Na svou minulost je hrdý. Nestydí se. Věří, že komunismus jde dopředu, a sahá už na vládní moc. O kritikovi Rejžkovi řekl, že byl na rozdíl od něj v „nomenklatuře předlistopadového ÚV KSČ“. Z úst člověka, který bral od StB i padesátky, zní ta lež zvlášť sprostě. Pan Rejžek je všechno možné, zejména zdivočelý kritik, ale s komunisty neměl nic společného. Leda že mu dělali potíže. Filipa zažaluje. Dočká se jednou matného rozsudku v tom smyslu, že to Filip nemyslel zle, že se nemusí omlouvat, že být v nomenklatuře ÚV KSČ nebylo nic špatného a že pan Rejžek zaplatí soudní výlohy.

Je na tom Filipovi skutečně podivné, že takto nesmyslně lže. Kdyby pan Rejžek byl skutečně v nomenklatuře ÚV KSČ, měl by mu komunista Filip leda závidět - že se tehdy někdo v KSČ vyšvihl výš než on. Dnes už se vyšvihl. Je předním českým politikem. Místopředsedou Poslanecké sněmovny. Předsedou komunistické strany, kterou obrodí. Když levice vyhraje volby, bude tento Falmer v příští vládě místopředsedou a ministrem něčeho. S Paroubkem podepíše koaliční smlouvu.

Příští volby řeknou, kolik občanů si takovou nestoudnost přeje.

 

 

Jak každý historik ví, zpráva nabude věrohodnosti, když uvádí pramen. Karel Steigerwald neuvedl, že použil materiál uveřejněný na internetové stránce www.celovsky.cz dne 2. 10. 2005.
 
26. 10. 2005