Archív  
 
Nesmysl
 

Včera jsem dostal poštou dokument, který prokazoval, že jeden prominentní poslanec byl údajně spolupracovníkem KGB. Poslal jsem mu kopii a za necelou hodinu jsem měl odpověď. Odpověděl lakonicky: Je to „nesmysl“.

Již  před několika týdny se objevil na veřejnosti "tajný" spis, který StB vedla k současnému místopředsedovi sněmovny PČR, vulgo svému ideovému spolupracovníkovi „Falmerovi“. Hokynářky se o tom již bavily, ale ve sněmovně doposud na toto téma nebyl slyšet ani slavíčkův hlas. A současně se k nám do Ostravy donesl skandál s bývalým velvyslancem v Kanadě, v pozadí někdejší premiér Václav  Klaus a Národní bezpečnostní úřad. Nemluvě o veřejných činitelích, všech těch Šilhavých, Vyhlídalech, Hanáčcích, Mládcích, Klimovičových, Baxech, Vyvadilech, Červencích ..., jejichž jména zdobí první stránky denního tisku. Je těžko uvěřit, že toto ticho po pěšině je nedostatek talentu v naší dolní komoře, nebo že je dokonce důsledkem křesťanské lásky.

Jediné rozumné vysvětlení mi napadá: „Všichni žerou z jednoho žlabu.“ Neboli – „všichni kradou“. Naše poslanecká sněmovna mi připomíná  kus francouzského dobře uleželého rokfóru, prolezlého plísní a hnilobou.

Je mi těžko zahodit flintu do žita.

 

 
23. 03. 2006